Výcvik zásahové jednotky Hostěrádky - Rešov ve ŠVZ Brno Líšeň

vycvik-zasahove-jednotky--29-.jpg

Dne 23. března 2013 od 15 hodin proběhl v prostoru Školního a výcvikového zařízení HZS Brno výcvik nositelů dýchací techniky JSDH Hostěrádky – Rešov.

Výcvik v protiplynovém polygonu byl určen pro členy JSDH obcí kategorie JPO III a účastnila se ho většina členů naší zásahové jednotky. Účastníci školení byli proškoleni ze zásad používání dýchací techniky při zásahu, seznámeni s různými druhy dýchacích přístrojů a jejich kontrolou před použitím.

V kompletním zásahovém oděvu se vzduchovým dýchacím přístrojem následoval praktický výcvik zaměřený na orientaci v neznámém prostoru. Za použití dýchací techniky museli členové jednotky v klecovém trenažéru absolvovat několik desítek nejrůznějších překážek a umělých nástrah simulujících skutečné situace při požárech. Prostředí bylo ve tmě a zadýmené.

Nejlépe se s nástrahy velice náročného výcviku vypořádal Jakub Zouhar, který zvládl náročný protiplynový polygon hned dvakrát. Výbornou fyzickou kondici prokázal starosta obce Zdeněk Petráš, který ve svém věku, bez obtíží zvládl všechny překážky. Dobře si vedli také Vladan Klíč, Radek Kachlíř, Milan Robeš a Martin Robeš. Již dříve zvládl několikrát výcvik starosta sboru Slavomír Bell.

Závěrečné hodnocení výcviku provedl velitel SDH Antonín Dolák, který doporučil, aly se tento výcvik opakoval minimálně 1x ročně pro všechny nositele dýchací techniky jednotky.