Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svěcení sochy sv. Floriána.

ObrazekSvěcení zásahových aut a sochy sv.Floriána.

 

Svěcení sochy sv. Floriána
 
 
         Během krásného a slunného svátečního 8.května 2009 se do Hostěrádek-Rešova sjeli členové ostatních sborů dobrovolných hasičů jak Sdružení hasičů ČMS a Moravské hasičské jednoty, tak hasičští přátelé ze Slovenska ke slavnostní mši svaté spojené s žehnáním hasičských aut místní jednotky a svěcením sochy sv. Floriána, kterou místnímu sboru věnoval spřátelený Dobrovolný hasičský zbor z Malženic ze slovenského Trnavského okresu. Pozvání dále přijali zástupci Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, funkcionáři OSH i KSH SH ČMS a starostové okolních obcí. Slavnostní mše svatá začala ve 14 hodin před místní hasičskou zbrojnicí. Při ní novoříšský opat Marin Rudolf Kosík požehnal zásahovým vozidlům místní jednotky SDH, která je zařazena v plánu PP jako JPO III. a požehnal všem hasičům, kteří bez ohledu na své pohodlí nezištně pomáhají druhým. Následovalo předání ocenění a vyznamenání zasloužilým hasičům z rukou Jaroslava Bejlka, člena ÚRKK SH ČMS a Josefa Garguly, starosty OSH ČMS Jihomoravského kraje. Poté za doprovodu dechové hudby Zlaťanky z Kobylnic se celý průvod přesunul vesnicí s pomníku zasloužilým hasičům u požární nádrže v obci, kde byla odhalena a následně vysvěcena socha sv. Floriána, patrona hasičů. Pro hasiče a další pozvané hosty dále pokračovalo setkání na hasičské zbrojnici. Celý program se všem účastníkům velmi líbil a postupně se rozcházeli v duchu starého hasičského hesla: „Bohu ku cti, bližnímu ku pomoci“.
 
 
Slavomír Bell

                                                                               starosta SDH Hostěrádky-Rešov 

 

Náhledy fotografií ze složky Vysvěcení sochy a zásahových vozidel