Zásahová jednotka

Zásahová jednotka obce Hostěrádky-Rešov zasahuje při požárech, odstraňuje nebezpečné stavy v obci i jejím okolí a zároveň působí i v oblasti prevence.

Pravidelně se účastní taktických cvičení a pečuje o svěřenou techniku.

Příspěvky

Požár garáže – Hrušky 17. 3. 2018

Jednotka vyjela k požáru garáže do Hrušek. Po příjezdu na místo zásahu zjištěno, že se jedná o požár garáže a přilehlých prostor.

19. 3. 2018 | Rubrika: Zásahová jednotka

Technická pomoc – požár bagru – Šaratice 13.12. 2017

Jednotka vyjela k požáru dopravního prostředku (bagru) do Šaratic.

13. 12. 2017 | Rubrika: Zásahová jednotka

Technická pomoc – Hostěrádky – Rešov 11.12. 2017

Jednotka vyjela na žádost starosty obce k nebezpečně nakloněnému vánočnímu stromku.

11. 12. 2017 | Rubrika: Zásahová jednotka

Požár rodinného domu – Újezd u Brna 27.11. 2017

Jednotka vyjela k požáru nízké budovy do Újezdu u Brna. Po příjezdu na místo zásahu zjištěno, že se jedná o požár televize

27. 11. 2017 | Rubrika: Zásahová jednotka

Výcvik členů zásahové jednotky v ohňovém kontejneru

V sobotu 4. 11. 2017 naše jednotka absolvovala výcvik v ohňovém kontejneru, který se uskutečnil ve Školním a výcvikovém zařízení HZS ČR Brno – Líšeň. Tohoto výcviku se zúčastnilo 11 členů naší jednotky.

14. 11. 2017 | Rubrika: Zásahová jednotka | Fotografie: Výcvik kontejner ŠVZ

Stáže v roce 2017 na požární stanici ve Vyškově

V letošním roce se zásahová jednotka Hostěrádky - Rešov zúčastnila odborných výukových stáží na požární stanici ve Vyškově. Několik sobot se ve 12h směnách vystřídala větší polovina jednotky.

Požár obilí a strniště – Újezd u Brna 20.7. 2017

Jednotka vyjela k požáru vzrostlého obilí a strniště do Újezdu u Brna.

Požár ZŠ Šaratice – Prověřovací cvičení 23.6. 2017

Zásah byl prověřovacím cvičením na požár a evakuaci většího počtu osob v Základní škole v Šaraticích. Naše jednotka se na místo zásahu dostavila jako druhá v pořadí i přes značné komplikace.

Požár lesa a rekreační chaty Kobeřice 16.6. 2017 – Prověřovací cvičení

Jednotka vyjela k požáru chaty a lesa do Kobeřic. Po příjezdu na místo zásahu zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení jednotek SDH v oblasti rybníka U Horáčka.

Požár polní porost, tráva – Újezd u Brna 5.6.2017

Jednotka vyjela k požáru trávy do Újezdu u Brna. Po příjezdu na místo zásahu zjištěno, že se požár vlivem větru nekontrolovatelně rozšiřuje do blízkosti trafostanice.

5. 6. 2017 | Rubrika: Zásahová jednotka | Fotografie: Požár Újezd u Brna 5.6.2017